hoster - przewierty i przeciski wiercenia pod drogami
home kontakt

   Aktualne położenie : home / HYDROIZOLACJE
USŁUGI  
TECHNOLOGIA  
HYDROIZOLACJE  
REALIZACJE  
WYDARZENIA  
MULTIMEDIA  
GALERIA  
O FIRMIE  
KONTAKT  
WYŚLIJ ZLECENIE  
RODO   WYKONAWSTWO HYDROIZOLACJI:

Po za działalnością przewiertową od 8 lat zajmujemy się wykonawstwem systemów izolacji i uszczelnień konstrukcji budowlanych. System hydroizolacji bentonitowych obejmuje uszczelnienia elementów konstrukcji budowlanych znajdujących się poniżej i powyżej poziomu wód gruntowych. Prowadzimy również prace naprawcze, uszczelnienie w budownictwie podziemnym w technologii  iniekcji ciśnieniowych, iniekcji kurtynowych oraz iniekcje przeciw wilgoci podciąganej kapilarnie. W czasie swojej działalności wykonaliśmy kompletne systemy hydroizolacyjne między innymi w:

1.       Budowa „Program 10+” Lotos Gdańsk – ilość ok. 6000m²

2.       Budowa Aquamarina Międzyzdroje – ilość ok. 10000m²

3.       Budowa Baltic Business Park Szczecin – ilość ok. 8000m²

4.       Budowa zespołu mieszkaniowo – usługowego Gdańsk ul. Cedrowa ilość ok. 5000m²

5.       Budowa „Hanza Tower” Szczecin ilość ok. 5500m²

 

Podczas prac korzystamy z najwyższej klasy produktów firmy Cetco. Wieloletnia współpraca między firmami oraz ilość wykonanych robót pozwoliła nam zdobyć ogromne doświadczenie w dziedzinie hydroizolacji bentonitowych. Nasi wysoce wykwalifikowani pracownicy służą Państwu pomocą już od etapu projektowania aż do wykonania całkowitej ochrony przeciwwodnej lub przeciwwilgociowej.

 

INIEKCJE CIŚNIENIOWE:

Metoda iniekcji ciśnieniowej polega na wywierceniu układu niedużych otworów, zamontowaniu w nich tzw. pakerów (iniektorów) i wtłoczeniu przez nie pod ciśnieniem specjalnie dobranej substancji uszczelniającej, np. żywic epoksydowych lub poliuretanowych.

Dobór materiałów iniekcyjnych zależy od rodzaju i zakresu działań prowadzących do odbudowania lub naprawy hydroizolacji, stopnia zawilgocenia lub przeciekania ścian, rodzaju surowca budowlanego, itp. Do iniekcji wykorzystywane są różnego rodzaju żywice poliuretanowe, żele akrylowe, żywice epoksydowe, zaczyny cementowe lub krzemiany. W niektórych przypadkach najskuteczniejszym rozwiązaniem może okazać się odpowiednia kombinacja różnych materiałów uszczelniających do iniekcji.

Również dobór pakerów zależeć będzie od wymaganego efektu. Do iniekcji wysokociśnieniowej wykorzystywane będą raczej pakery stalowe, podczas gdy przy iniekcji niskociśnieniowej wystarczy skorzystać z pakerów plastikowych. Również iniekcje cementowe będą wymagały pakerów stalowych, podczas gdy iniekcje niektórych żywic mogą być przeprowadzone za pomocą pakerów wykonanych z plastiku.

Dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów iniekcyjnych oraz pakerów, możliwa jest zarówno iniekcja ciśnieniowa uszkodzeń hydroizolacji i nieszczelności w murach wilgotnych, a nawet przeciekających, jak i uszkodzeń w murach suchych lub przerw roboczych, dylatacji, przejść rurowych, gniazd żwirowych, rys czy pęknięć. Metoda znakomicie sprawdza się w przypadku tworzenia lub odtwarzania izolacji poziomej na styku ściany i płyty fundamentowej.

Wtłaczany pakerami materiał iniekcyjny pozwala wypełnić powstałe uszkodzenia lub przerwy w całym ich przekroju, co zapewnia odpowiednią izolację. Co ważne, wypełniane są zarówno widoczne uszkodzenia, jak i wszelkiego rodzaju drobne i ukryte rysy i pory.

Wykorzystując jako materiały iniekcyjne specjalne preparaty, można dokonywać tzw. iniekcji kurtynowych, wytwarzając brakującą izolację poziomą lub pionową. Iniekcja taka polega na wykonaniu sieci odwiertów o odpowiednich parametrach na całej powierzchni ściany. Ściany lub podłogi zostają przewiercone aż do otaczającego je gruntu.

 

Następnie pod ciśnieniem wtłacza się w te otwory odpowiedni preparat iniekcyjny, np. żele pochodzenia mineralnego lub bentogrout. Po iniekcji na styku ściana-grunt powstaje powłoka uszczelniająca, wypełnione zostają również rysy powstałe w zewnętrznej warstwie muru oraz pory w przylegającej glebie. Własności żeli iniekcyjnych sprawiają, że pod wpływem wilgoci warstwa izolacyjna powiększa swoją objętość, tym samym samoistnie się uszczelniając. Tak powstała przepona pozwala stworzyć lub odbudować izolację przeciwwilgociową budynku.

Iniekcje ciśnieniowe można również stosować do wypełniania wszelkiego rodzaju pustek i dylatacji, wzmacniania (klejenia) konstrukcji, kotwienia ścian wykopów, a także stabilizowania gruntu i skał.

Iniekcje ciśnieniowe można przeprowadzać w elementach betonowych, kamiennych, ceglanych, a także na połączeniach tych elementów z elementami stalowymi i żeliwnymi.

 

 

Materiały hydroizolacyjne dostarcza firma

Zapraszamy do kontaktu‹ powrót    ^ góra

 


 

Copyright © 2000 - 2011 by HOSTER Sp. z o. o.

powered by Edia.pl