hoster - przewierty i przeciski wiercenia pod drogami
home kontakt

   Aktualne położenie : home / TECHNOLOGIA /  CRACKING
USŁUGI  
TECHNOLOGIA  
PRZEWIERTY HDD  
PRZECISKI  
CRACKING  
HEAVY DUTY  
HYDROIZOLACJE  
REALIZACJE  
WYDARZENIA  
MULTIMEDIA  
GALERIA  
O FIRMIE  
KONTAKT  
WYŚLIJ ZLECENIE  
RODO   wykonanie crackinguBurstlining statyczny - "cracking" jest technologią umożliwiającą wymianę rurociągów wykonanych z żeliwa, kamionki, stali, tworzyw sztucznych, betonu oraz azbestocementu.

Wymiana odcinka rurociągu technologią burstliningu statycznego, wymaga wykonania dwóch niewielkich wykopów: wykopu początkowego, w którym instalowana maszyna crackingowa oraz  wykopu służącego do wprowadzenia nowej rury.

Etapy realizacji brustlingu statycznego - crackingu :

Pierwszy etap prac polega na wprowadzeniu do starego przewodu żerdzi w celu doprowadzenia ich do wykopu, z którego w drodze powrotnej żerdzie wciągną nowy przewód.

Drugi etap polega na zainstalowaniu na doprowadzonej do wykopu żerdzi głowicy kruszącej (lub głowicy z nożem tnącym). W skład zestawu wchodzi stożek prowadzący, tzw. poszerzacz i końcówka do której przymocowuje się nową  rurę.

Trzeci etap crackingu polega na wciąganiu statycznym, uzbrojonym w drugim etapie przewodem żerdziowym nowej rury z jednoczesnym niszczeniem starych rur. Przeciąganie odbywa się wzdłuż osi wymienianego w ten sposób przewodu. W trakcie przeciągania stożek prowadzący i poszerzacz rozpychają grunt wciskając w niego kawałki pokruszonej rury i w ten sposób utworzoną przestrzeń wprowadzana jest nowa rura. Utworzony z pokruszonych kawałków wymienianego przewodu depozyt pozostaje w gruncie na stałe. W tym czasie żerdzie są systematycznie odłączane w wykopie startowym.

  zobacz film: wymiana rurociągu     metodą   burstliningu statycznego przy     użyciu     wciągarki żerdziowej - NO DIG T65     PIPEBURSTER

 

 

  Zobacz szczegóły usługi

 ‹ powrót    ^ góra

 


 

Copyright © 2000 - 2011 by HOSTER Sp. z o. o.

powered by Edia.pl